raditava

Individuālā terapija

Karls Gustavs Jungs uzskatīja, ka cilvēka psihei piemīt autonoma pašdziedināšanās spēja un tieksme uz pilnību. Pateicoties tam, cilvēks jūt vēlmi un spēku iet savu pašizziņas ceļu – nesamierināties ar esošo, bet doties dziļumā. 

"Individuālā terapija - tas ir ceļš pie sevis un savas patības. Iet savu individuācijas ceļu - tas ir visnozīmīgākais, ko cilvēks savā dzīvē var izdarīt."
Līga Briede
Biedrība “Terapijas centrs Radītava”

Individuācija

Individuācija ir Junga analītiskās pieejas termins. Galvenie uzdevumi, dodoties savā individuācijas ceļā:

Atgriešanās vienotībā ar savu patību

Veseluma apzināšanās

Apjausma, ka pēc ego (nopelnīt, izveidot karjeru un ģimeni) attīstīšanas vēl gaida citi uzdevumi – satikties ar iekšēju tukšumu, bezapziņu un savu ēnu – kaut ko, ko līdz šim nav gribējies redzēt

Sapratne, ka Tavai personībai piemīt lietas, kas nav patīkamas un ērtas

Saiknes ar savu iekšējo sievišķo un vīrišķo pusi izveidošana

Saņemt drosmi iepazīt savu ēnas pusi, un integrēt to savā dzīvē

Kad ir vērts apdomāt individuālo terapiju?

Ir jābūt kam vairāk – kad dzīves šķietamie pamatuzdevumi ir izpildīti, tomēr ir kaut kāds tukšums, ilgas pēc piepildījuma, ko līdz šim nav izdevies gūt.

Apburtais loks – darbā, attiecībās vai citos dzīves aspektos. Ja novēro, ka vieni un tie paši notikumi un situācijas atkārtojas atkal un atkal, lai gan šķietami esi veicis izmaiņas.

Krīzes posmi – šķiršanās, zaudējums, darba zaudējums, bērnu ienākšana ģimenē (jā, arī tā var būt krīze!)

Jūtas, kas raisa smagumu – nomāktība, bezcerība, dusmas, skumjas. Ja jūti, ka šīs sajūtas ietekmē Tavu ikdienu un paša spēkiem neizdodas no tām atbrīvoties.

Pielietotās metodes

Junga analītiskās metodes – individuālās terapijas laikā integrēju analītisko pieeju. Tas ir darbs ar sapņiem, tēliem, simboliem un arhetipiem. Tas viss ienes dziļāku skatījumu uz dzīvi, attīsta saikni ar savu patību un palīdz ieraudzīt pasauli citādāk.

Smilšu spēles terapijas metodes – jā, arī pieaugušo individuālajā terapijā iespējams izmantot smilšu spēles terapiju, lai izgūtu informāciju no cilvēka bezapziņas.

Mākslas terapijas metodes – mākslas radīšana dod iespēju atpazīt un izpaust savas dziļāk apslēptās domas un emocijas.  Mākslas terapija var palīdzēt dziedināt rētas, ko atstājusi traumatiska pieredze, kā arī iepazīt savas personības vēl neiepazītās puses un atklāt savus iekšējos resursus.